• Parafia Świętego Marcina w Słupnie

    Parafia Świętego Marcina w Słupnie

  • Parafia Świętego Marcina w Słupnie

    Parafia Świętego Marcina w Słupnie

W dniu 20 lutego 2016r. na hali sportowej w Słupnie odbył się Dekanalny Turniej Piłki Nożnej Ministrantów. W rozgrywkach wzięli udział ministranci z następujących parafii Płocka: Świętego Krzyża, Matki Bożej Fatimskiej, św. Józefa, św. Stanisława Kostki, św. Wojciecha oraz św. Marcina w Słupnie. Ministranci przyjechali do Słupna razem ze swoimi księżmi opiekunami. W sumie w turnieju wzięło udział 11 drużyn. Sędziami byli p. Łukasz Cieślak, nauczyciel wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej w Słupnie oraz p. Marcin Petera zawodnik i trener Klubu Sportowego „Delta”. Rozgrywki odbywały się w 3 kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne. Wyniki turnieju są następujące:

W kategorii szkół podstawowych:

I miejsce zajęła drużyna z par. św. Marcina w Słupnie

II miejsce zajęła drużyna z par. Matki Bożej Fatimskiej w Płocku

III miejsce zajęła drużyna z par. św. St. Kostki w Płocku

 

W kategorii gimnazjum:

I miejsce zajęła drużyna z par. p. w. Matki Bożej Fatimskiej w Płocku

II miejsce zajęła drużyna z par. św. Marcina w Słupnie

III miejsce zajęła drużyna z par. p. w. Świętego Krzyża w Płocku

 

W kategorii szkół pondagimnazjalnych:

I miejsce zajęła drużyna z par. św. Józefa w Płocku

II miejsce zajęła drużyna z par. św. Marcina w Słupnie

 

Zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy i puchary ufundowane przez ks. Ryszarda Paradowskiego Dziekana dekanatu Płock Wschód. Ksiądz Dziekan osobiście wręczył puchary najlepszym drużynom, pogratulował zwycięzcom, podziękował wszystkim ministrantom za udział w turnieju oraz za ich piękną służbę przy ołtarzu w swoich parafiach. Ksiądz dziekan podziękował również księżom opiekunom i sędziom za trud włożony w organizację i przeprowadzenie turnieju. Ksiądz dziekan ufundował również napoje i poczęstunek dla uczestników rozgrywek.

Turniej dekanalny ministrantów jest pierwszym etapem Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Halowej Piłce Nożnej. Kolejny etap to rozgrywki rejonowe, które odbędą się w Gąbinie w połowie marca, a następnie finał diecezjalny zaplanowany na 2 kwietnia 2016r. w Sierpcu. Najlepsze drużyny z naszej diecezji wezmą udział w Turnieju Ogólnopolskim. Z naszego dekanatu do etapu rejonowego zakwalifikowały się zwycięskie drużyny z każdej kategorii wiekowej, a więc ze Słupna ministranci ze szkoły podstawowej wezmą udział w rozgrywkach rejonowych w Gąbinie. Życzymy dalszych sukcesów.

 

Joomla templates by a4joomla