• Parafia Świętego Marcina w Słupnie

    Parafia Świętego Marcina w Słupnie

  • Parafia Świętego Marcina w Słupnie

    Parafia Świętego Marcina w Słupnie

Upływa szybko życie…” napisał w 1910 roku ks. Franciszek Leśniak znany i popularny tekst piosenki. Słowa te oddają rzeczywistość naszego życia i czasu. Wydaje się tak niedawno, a to już 13 lat upłynęło kiedy w parafii św. Marcina w Słupnie w obecności ikony „Jezusa Miłosiernego” odbywały się misje święte. Ile od tego czasu zmian w naszym życiu, zrealizowanych i niezrealizowanych planów i zamierzeń. Ilu spośród ówczesnych uczestników misji przeszło do krainy „życia wiecznego”. I oto nadchodzi sposobny czas, by zatrzymać się i na nowo taki czas przeżyć.

Nadzwyczajny rok Miłosierdzia, 1050 – lecie chrztu Polski, 60 lecie „Ślubów Jasnogórskich” i nawiedzenie kopii Jasnogórskiego wizerunku zapraszają nas do misyjnej refleksji. Choć w krótkim czasie chciejmy się zatrzymać, by spojrzeć na nasze życie z Bożej perspektywy, zapytać w jakim kierunku płynie moje życie. Za wielkopostnym autorem natchnionym warto usłyszeć „Oto teraz czas upragniony, oto teraz dzień zbawienia”.

Od 30 marca do 5 kwietnia będziemy mieli okazję w tym upragnionym czasie uczestniczyć. Dla zagubionych niech będzie to czas łaski i powrotu do chrześcijańskiej gorliwości, dla wierzących niech będzie to czas pogłębiania wiary i zbliżania się ku tajemnicy Bożego Miłosierdzia.

 

O. Stanisław Deleżuch                                                                Ks. Marek Zaborowski

Franciszkanin                                                                                Wasz Proboszcz

Joomla templates by a4joomla