• Parafia Świętego Marcina w Słupnie

    Parafia Świętego Marcina w Słupnie

  • Parafia Świętego Marcina w Słupnie

    Parafia Świętego Marcina w Słupnie

Już po raz czwarty w naszej parafii odbędzie się świąteczna akcja "Paczka od świętego Mikołaja". W tym roku pragniemy zaprosić do udziału w akcji pod hasłem "Paczka dla Kasisi" organizowaną we współpracy z fundacją Pana Szymona Hołowni. Główne zasady udziału pozostają bez zmian - świętym Mikołajem może zostać każda osoba dobrej woli. Jednak ze względu na wysokie koszty i trudności organizacyjne z wysłaniem paczek do Kasisi małej miejscowości w Zambii nie będziemy zbierali ofiar rzeczowych. Zachęcamy do składania ofiary pieniężnej, która zostanie wydatkowana bezpośrednio w Kasisi na zakup świątecznych prezentów i organizację świąt dla podopiecznych sierocińca. Chcielibyśmy aby nasza wspólnota parafialna włączyła się w dzieło będące owocem Roku Miłosierdzia. Uczmy się pomagania tak bardzo bezinteresownego, na które nie ma wpływu odległość, kolor skóry czy język. Wszyscy jesteśmy braćmi w Chrystusie.

Pan Szymon Hołownia odwiedzi naszą parafię w niedzielę 4 grudnia. Po każdej Mszy świętej odbędą się spotkania podczas, których dowiemy się więcej o dzieciach z Kasisi. Tej samej niedzieli odbędzie się składanie ofiar na paczki dla Kasisi. Ofiary będzie można jeszcze składać do następnej niedzieli czyli do 11 grudnia 2016r. Osoby, które nie zdecydują się na udział w akcji serdecznie zachęcamy do wsparcia dzieła chociażby najdrobniejszą sumą przekazaną na kwestę, którą przeprowadzą wolontariusze fundacji. Z góry dziękujemy za ofiarność i zaangażowanie.

Joomla templates by a4joomla